NAŠE SAUNY

TYPY SÁUN

FÍNSKA SAUNA

Základným princípom fínskej sauny je ohriatie vzduchu na 80°-100° C a nízka vlhkosť.  Táto vysoká teplota sa dosiahne pomocou výhrevného telesa.

Obliatie kameňa zaručí zvýšenie vlhkosti na krátky čas. Pri vysokej teplote sa telo potí a póry sa otvárajú. Striedaním ohrievania a ochladzovania sa stimuluje krvný obeh, čo napomáha prekrveniu a uvoľňuje svaly.

Fínsku saunu tvorí masívna konštrukcia s izoláciou a parozábranou. Interiér sauny dotvára obklad, lavice, doplnky a vyhrievacie teleso.

INFRA SAUNA

Infračervené žiarene je vlnenie, ktoré je odporúčané najmä na zdravotné účely. Toto žiarenie preniká pod najhlbšie vrstvy pokožky až do hĺbky 5mm a účinne pôsobí na tkanivá, kĺby a svaly. Medzi ďalšie prospešné účinky patrí posilnenie imunitného systému, uvoľnenie napätia a stuhnutých svalov, odbúravanie stresu, zmiernenie bolestí chrbta ako aj čistenie pokožky.

Infra saunu tvorí masívna konštrukcia s parozábranou. Panely sú opláštené prvotriednym obkladom rôznych druhov drevín podľa výberu. Sedaciu časť dopĺňajú robustné lavice. V našich saunách používame certifikované žiariče značky Philips Vitae Dr. Fischer.

KOMBINOVANÁ SAUNA

Je sauna, ktorá je kombináciou tradičnej fínskej sauny s infračervenou saunou. Najväčšou výhodou je tak efektívnejšie zhodnotenie priestoru a výber sauny, ktorá vám v danej chvíli najviac vyhovuje. Riešenie pre tých náročnejších.

 

EXTERIÉROVÁ SAUNA

Ak chcete zažiť skutočný saunový rituál, ideálnym riešením je vonkajšia sauna. Určená je hlavne tým, ktorí si chcú svoje vysnívané miesto pre oddych vytvoriť u seba na záhrade, prípadne terase. 

MATERIÁLY

SEVERSKÝ SMREK

Je najbežnejšie drevo použité na stavbu sáun. Pochádza zo severských krajín. Štruktúra dreva je hustejšia s minimálnym podielom živice a iných nedokonalostí v podobe hŕč. Farba je svetlá. Jednoduchá klasika, ktorá urobí veľký dojem.

TERMO OSIKA

Je exkluzívny materiál, ktorý je tepelne upravený. Osika je odolná voči vlhkosti a je rozmerovo stála. Farba je atraktívna, zlatohnedá, neobsahuje živice, nie je tepelne vodivá (neprehrieva sa. Svojou farbou a spracovaním pridáva saune na príťažlivosti a hodnote.

OSIKA

Drevo osiky je svetlo biele s rovnomernou textúrou. Jeho prednosťou je, že je  príjemne hladké na dotyk a tak vytvára ešte komfortnejšiu atmosféru v saune. Osika je tiež tepelne nevodivá a neobsahuje živicu.

JELŠA

Má krásnu textúru dreva sfarbenú do červenkastého tónu. Je odolná voči vlhkosti a neobsahuje živicu a taktiež nevedie teplo.

SAUNABOARD

Nový ekologicky nezávadný materiál, ktorý spĺňa najvyššie technické štandardy a ponúka rozmanitú škálu typov dreva, štruktúr a povrchov. Ide o veľkoplošné materiály, ktoré dodajú vašej saune nový rozmer.

OSVETLENIE

Svetelná terapia pozdvihuje zážitok zo saunovania. Ponúkame možnosti, ktoré vám pomôžu vytvoriť ten najlepší pôžitok zo saunovania. Osvetlenie interiéru LED pásom vhodným do vysokej teploty umiestnením v rôznych častiach sauny. Ovládanie je možné regulovať diaľkovým ovládačom.

OHRIEVAČE

Kľúčovým prvkom každej sauny je výhrevné teleso. Preto je veľmi rozhodujúce vybrať správny typ saunovej pece. Spolupracujeme s poprednými dodávateľmi ako sú HARVIA a SENTIOTEC.

 

DOPLNKY DO SÁUN

Dôraz kladieme aj na kvalitné a štýlové doplnky do našich sáun ako lavice, madlá, vetráky a podhlavníky. Sú vyrábané s citom pre detail, pre čo najkomfortnejšie používanie.

SLUŽBY

 VÝROBA INTERIÉROVÝCH A EXTERIÉROVÝCH SÁUN NA MIERU

Zákazková výroba sáun a doplnkov so záručným a pozáručným servisom s ponukou inovatívnych riešení. Garancia včasného dodania a dodržania harmonogramu projektu.

 

RENOVÁCIA SAUNY

Drevo je jedným z najlepších stavebných materiálov do interiéru aj exteriéru. Jeho veľkou výhodou je, že sa môže renovovať a obnovovať jeho vzhľad. Tým, že drevo je vystavené náročnejším  podmienkam, je potrebné sa oň  pravidelne starať a citlivo ho ošetrovať.

Kedy je vhodné saunu renovovať? Keď je sauna opotrebovaná, drevo škvrnité a iným spôsobom poškodené. Použitím správnej technológie brúsenia a správneho náteru môže vaša sauna vyzerať opäť ako nová.